animation graphic


CLYDE – Technika Odpylania i Filtracji


Zawór membranowy
W celu utrzymania odpowiedniego poziomu ciśnienia czyszczenia zawór główny i dodatkowy znajduje się w pobliżu zbiornika powietrza oraz ramienia czyszczącego.
2 zawory pracują tak jak 10 lub więcej zaworów membranowych i elektromagnetycznych na tradycyjnych filtrach impulsowych
 
FILTRY REGENROWANE POWIETRZEM MAC Process

W kwietniu 2007 roku firma Clyde Process Solutions (należąca do grupy Schenck Process) nabyła firmę MAC Equipment. Specjalizująca się w systemach filtracji i transportu pneumatycznego firma MAC, została utworzona w Sabetha, Kansas w 1969r. i zatrudnia ponad 350 pracowników w 4 oddziałach na terenie Stanów Zjednoczonych. Od 40 lat rozwija i doskonali swoje produkty stając się największym w Ameryce Północnej dostawcą tego typu systemów filtracji i transportu pneumatycznego.

DOBÓR FILTRA

Minimum wymagań które musimy znać aby przygotować wstępną propozycję układu filtracji:Aby przygotować w pełni kompletną ofertę chcielibyśmy wiedzieć więcej...JAK DZIAŁA FILTR?System regeneracji impulsowej zapewnia filtrowi możliwość pracy ciągłej przy zachowaniu stosunkowo równego przepływu powietrza i odpowiedniej wydajności filtracji (pył jest stale oczyszczany z brudnych worków).

WAŻNE PARAMETRY

Prędkość wewnątrzkomorowa filtra
Prędkość powietrza w komorze filtra poniżej worków lub cartridge'a liczona w m/min (przepływ powietrza/przekrój filtra).

Prędkość międzyworkowa filtra
Prędkość powietrza liczona w m/min lub fpm która przechodzi przez filtr pomiędzy workami lub cartridgami (przepływ powietrza/przekrój filtra minus przekrój powierzchni worków lub wkładów).

Dlaczego dobór odpowiedniej prędkości gazu wewnątrz filtra jest to dla nas bardzo istotny?
Jeżeli wewnętrzna prędkość gazu (zbiornik filtra i przestrzenie międzyworkowe) jest zbyt duża, pył który jest pulsacyjnie strzepywany z worków lub cartridge'ów nigdy nie spadnie do zbiornika filtra! Zamiast tego, zostanie on ponownie wciągnięty przez strumień powietrza i powróci do worków lub kaset , co w konsekwencji doprowadzi do przedwczesnej awarii urządzenia.

 

 

Rodzaje filtrów MAC Process

Prawie wszystkie filtry, będące w ofercie MAC Process, są dostępne w 3 różnych wariantach (tzw. Styl), zapewniających znaczną ich uniwersalność.

 

GAMA FILTRÓW MAC
Modele filtrów MAC z najniższego typoszeregu:
• RT / RTC
• AVS / AVSC
• AVR/AVRC
• SENTRY

 

 

Modele dużych filtrów MAC Process
• LVS/C
• LST/C
• RPT/C
• MCF/C


MCF ‘Powersaver'

• MCF - po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1985 roku
• Najniższe zużycie energii ze wszystkich typów filtrów workowych stosowanych w przemyśle

 

 

• Zaprojektowany do odpylania procesów o dużym natężeniu zapylenia (dust load)
• Wydajności do 425,000m³/hr
• Oferta materiałów filtracyjnych umożliwiająca użytkowanie do 260° C (500°F)

 Samoczynny system czyszczenia nie wymaga zewnętrznego powietrza, zapewniając oszczędność energii do 50% w porównaniu do konwencjonalnego, wysokociśnieniowego systemu z regeneracją

Opatentowany system kontrolowanego czyszczenia działa na średnio sprężonym powietrzu 0.4-0.6Barg

Lepszy stosunek współczynnika PP /PF dzięki bardziej wydajnemu systemowi czyszczącemu

Brak efektu zamarzania sprężonego powietrza


Zalety: MCF vs tradycyjny filtr workowyObudowa cylindryczna. Z reguły bardziej wytrzymała niż prostopadłościenna zmniejsza wymagania przepustowości dla przeciwwybuchowych klap bezpieczeństwa w strefach zagrożenia wybuchem ATEX


Znacznie sprawniejsze czyszczenie worków. Prędkość gazów w filtrze MCF jest średnio o 20% wyższa niż tradycyjnym układzie ze względu na bardziej wydajny system czyszczącyTylko 2 zawory membranowe do utrzymania zamiast 10 (lub więcej)Sprężone powietrze nie jest używane (oszczędność cennego powietrza z instalacji przemysłowej)Wymiana wkładu filtracyjnego bez użycia narzędziZnacznie niższe koszty eksploatacji

 

 

 

 

 

 


Zawór membranowy 

 

 

W celu utrzymania odpowiedniego poziomu ciśnienia czyszczenia zawór główny i dodatkowy znajduje się w pobliżu zbiornika powietrza oraz ramienia czyszczącego. 


2 zawory pracują tak jak 10 lub więcej zaworów membranowych i elektromagnetycznych na tradycyjnych filtrach impulsowych

 

 

 

CYKLONY


Uzupełnieniem instalacji transportowych i odpyleniowych są zarówno gotowe jak i nowo projektowane układy separacji materiału w postaci cyklonów odbiorczych.

 

 


 « powrót

wagi  | przenośniki zgrzebłowe  | dozowniki  | biomasa

© 2010 Schenck Process Polska | Polityka prywatności i plików Cookie

we make processes work